Јелена Карлеуша и Драгана Мирковиќ во тексас јакни со нивниот лик

Пејачката Драгана Мирковиќ позираше среде Беверли Хилс со уникатна тексас јакна на која е нацртан нејзиниот лик.

Мирковиќ се заблагодари на креаторот на ова парче облека кое го добила на подарок. Уметникот на ова дело е Александар Илиќ Арт од Србија кој со помош на молив црта профили од најразлични познати личности.

-Благодарам многу за прекрасниот подарок – напиша пејачката.

Со слична ваква јакна пред неколку години се пофали и нејзината колешка и пријателка Јелена Карлеуша.

 

Scroll to Top