Јелена Карлеуша ќе ја претставува Србија на Евровизија 2018?!

Директорот на најголемата српска продукција „Гранд“, Саша Поповиќ преговара Јелена Карлеуша оваа година да се појави на Евровизија како претставничка на Србија.

Според него, Карлеуша драстично би ги зголемила шансите на Србија за повторно да триумфира на Евровизија.

Засега пејачката се нема огласено по овие информации во српските медиуми.

Scroll to Top