Јована Јоксимовиќ позитивна на коронавирус, се заразила на прославата кај Цеца

By

Српската водителка Јована Јоксимовиќ е позитивна на коронавирусот, пренесуваат српските медиуми. Сопругата на Жељко Јоксимовиќ се заразила со Ковид-19 на прославата кај Цеца Ражнатовиќ за внукот Жељко.

Како што пренесува Пинк.рс. извор близок до Јована открил дека таа се тестирала и добила позитивни резултати. Жељко и Јована Јоксимовиќ беа само некои од малкуте гости кои беа во контакт со семејството Ражнатовиќ.

Денеска српските медиуми пренесоа дека српската пејачка Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни на Ковид-19. Бројни познати личности во Србија се огласија преку социјалните мрежи дека се тестирале на коронавирус.

 

Ќе ви се допадне

Gun x Sword-san (https://twistmoe.net/m/l1ag) Episode 13

Website https://animeflix.nl: Watch Flowering Heart animeflix Episode 1 hunter x hunter animeflix

Website https://animebee.to: Watch Planetarian animebee Episode 5 anime online

Kaitou Tenshi Twin Angel Episode 2

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49871155/profile

Heromachine: http://www.heromachine.com/forums/users/animefreakws/