Карлеуша, Аника и Беквалац и со змии на врат за популарнист

By

Многу екстермни љубители на влекачи чуваат питони како домашни миленици, а неретко овие големи змии ги гледаме и кај уличните аниматори, при атракции на панаѓур. Оние кои не се плашат од допирот со нивната кожа приоѓаат да им помогнат, а оние похрабрите се сликаат со нив.

Иако питонот, познат по титулата „змијски цар“, можеби не е на добар глас, сепак понекогаш е престиж да се има фотографија со него. Меѓу бестрашните трендсетерки е и Наташа Беквалац, која се сликаше со него во 2016 година додека позираше за омотот од албумот „Оригинал“.

Српската манекенка Аника Божиќ ал Сарај храбро замота питон околу вратот минатиот октомври за време на кампања. „Едно од моите поинтересни снимања“, напиша таа под снимката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anika Bozic Al-Sarraj (@anika_bozic)

Пред неколку дена во бекстејџот на емисијата „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша се забавуваше додека се сликаше со питон. Жолтата змија совршено се вклопи со нејзиниот стајлинг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

„Како веганка би морала да знаеш дека сето тоа за змијата претставува мачење, наместо да биде во природата каде што ѝ е место“, ѝ напиша еден од фановите.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime official site: Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 5 (https://4anime.biz/m/8VA5/ep-5)

AnimeTV www1 animetv: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 1