Карлеуша и Душко Тошиќ на свадба кај ќерката на Пикси

By

Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ се појавија на свадбата на ќерката на поранешниот југословенски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси.

Српската пејачка со нејзиниот сопруг, фудбалерот на Фенербахче, се појавија во елегантен стајлинг. Карлеуша носела розев фустан, а Душко бил облечен во одело.

Денеска Ана Стојковиќ и нејзиниот сопруг, автомобилистот Хуго Валенте се венчаа во црква во Белград.

 

Ќе ви се допадне