„Ќе ти е*** ма*ер! – Ти си крива за веста за смртта на татко ми“ – Марија Шерифовиќ упати јавна порака до Александра

Немам никаква врска ни никаков Јутјуб канал, видео запис, а најмалку се занимавам со лажни вести за твојот татко“, напиша Марија Шерифовиќ.

Пејачката реши да ја прокоментира изјавата на ѕвездата на „Гранд“, Александра Стојковиќ Џиџи, која во изјава за едно списание, наводно и порача на некогашната победничка на „Евросонг“, следново: „Ја ќе ти е*ам матер, ќе те пикнам во затвор! Ти си крива што зборуваат дека татко ми е мртов“. (така гласи насловот на насловната страна на тоаа списание).

Да потсетиме пред извесно време, на интернет се појави лажна вест дека Драган Стојковиќ Босанац, инаку татко на Александра, починал.

Веста се појави на лажен Јутјуб канал на ѕвездата на „Гранд“ Армина Дедиќ, која веднаш беше демантирана, и пејачката негираше било каква поврзаност со тоа.

Марија Шерифовиќ реши да реагира на Инстаграм и напиша:

„Вели Александра: „Ќе ти е*ам матер. Ќе те ставам во затвор. И си мислам кој се си дава за право да го изговара моето име. Притоа апсолутно немам поим за што се работи!!! Немам никаква врска со никакви Јутјуб канлаи, видео записи, а најмалку се занимавам со лажни вести за твојот татко. Веднаш да се разбереме, исклучително сум блага и имам во предвид дека во овој момент, само затоа што добар дел од своето време го минувам со твојот татко, од кој очигледно покрај музичкиот талент, не си успеала да го примиш ни најосновното воспитување. Но, честитам – успеа да дојдеш до насловните страни, па макар и на овој мизерен начин“, наведе Шерифовиќ.

 

Не е позната причината поради окја Џиџи „вината“ за лажната вест ја навали на Марија, освен, можеби, приврзнатоста нејзина со Армина Дедиќ.