Кеба почна со алтернативна медицина: Од музиката нема леб

By

Српскиот пејач Драган Којиќ Кеба по теркот на светските ѕвезди реши освен од музиката да заработува и со изработка на своја линија органски производи, од билки, за грижа на телото.

dobivaj vesti na viber

Ќеба за новиот бизнис, кој е дел од алтернатативната медицина, склучил соработка со производител на суплементи и ја лансирал неговата новата линија наменета за целиот организам, за заби, нега на лице, до потенција.

„Откако пробав еден додаток за метаболизмот, го контактирав производителот за да се договориме за соработка. И сè така започна“, изјави Кеба.

За разлика од неговите колеги кои поради пандемијата дополнителни приходи имаа од социјалните мрежи, Кеба реши да ја искористи својата љубов кон билките и здравиот начин на живот.

Познато е дека Којиќ многу внимава на своето тело, но и на внатрешната состојба на неговиот организам, се храни здраво, тренира и користи разни растенија со цел да се одржи рамнотежата.

Сега тој ја лансирал и својата веб-страница преку која заинтересираните можат да ги купат производите, кои се лиценцирани од Министерството за здравство во Србија.

Којиќ откри дека долго време сакал да го работи ова.

„Долго време сакав да вежбам алтернативна медицина, за која често зборував. Освен што Бог ми даде да ја лекувам душата со песна, сигурен сум и дека многу тајни што постојат во природата можат да бидат препознаени и комбинирани како алтернативен и стопроцентен природен лек за душата и телото. Затоа, со доаѓањето на вишок време, поради добро познатата ситуација, решив да ја отворам својата веб-страница и да се справам со тимот на вистински и искрен начин. Сигурен сум дека сум на вистинскиот пат и дека ќе успеам да заработам наклонетост и што е најважно, доверба на сите оние кои навремено ги пробуваат производите“, рече Кеба за српски Курир.

Ќе ви се допадне