Лепа Брена ја изнајмува вилата за 1.000 евра дневно

By

Фолк-пејачката Лепа Брена ја изнајмува вилата за 1.000 евра дневно. Нејзините пријатели велат дека таа има чувство за бизнис и знае како да направи пари од нејзините идеи. Таа го искористила својот дом и почнала да го издава, додека е на пат низ светот.

Некогашната сопственичка на „Гранд“ ја отстапила нејзината вила на агенција која се занимава со изнајмување објекти, поконкретно за снимање  реклами, серии, филмови, спотови и останата телевизиска продукција да најде клиент за изнајмување. Таа ќе зема кирија од1.000 евра дневно.

Извори блиски до пејачката велат дека таа и нејзиниот сопруг Бобо се договориле да го изнајмат целото приземје. Брена важи за личност која не штеди и знае како да го искористи целиот потенцијал и во најтешките моменти.

За нејзината вила има доста заинтересирани клиенти. На многумина им се допаѓа внатрешниот луксуз, но деталите за изнајмување се држат во строга тајност. Во последните шест месеци се шпекулирало за тоа дали Брена планира да го продаде својот дом.

Таа ги демантираше ваквите шпекулации и изјави дека нема намера да се ослободи од своето место на живеење. Засега само е решена да го искористи местото во кое живее повеќе од три децении за изнајмување, додека е на пат низ светот.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 18

Pokémon Journeys: The Series Episode 89

sites to watch anime AnimeFreak Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeFreak DARLING in the FRANXX Episode 24

AnimeFreak One-Punch Man Episode 11