Лепа Брена со емотивна фотографија и порака се прости од Љубиша Самарџиќ

„Засекогаш во нашите мисли“, напиша меѓу останатото Лепа Брена на социјалните мрежи.Тагата за губитокот на легендата на југословенската и српска кинематографија, актерот Љубиша Самарџиќ, ја изрази и една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, Лепа Брена.

Брена на Инстаграм објави заедничка фотографија со Љубиша, на која и двајцата се насмеани, а за сеќавањето на оваа емотивна средба напиша и впечатлива проштална порака.

„Засекогаш во нашите мисли. Луѓето кои оставаат длабока трага зад себе, со своите дела и својата топлина“, напиша пејачката.

Zauvek u nasim mislima👍Ljudi koji ostavljaju dubok trag za sobom,svojim delima i svojom toplinom. RIP

A post shared by Zivojinovic Fahreta (@lepabrenaa) on

Да се потсетиме Љубиша Самарџиќ почина на 81 годишна возраст во Белград, по долгата и тешка болест.