Лепа Лукиќ си напиша текст за надгробниот споменик

By

Српската фолк-пејачка Лепа Лукиќ во едно скорешно интервју откри дека на нејзината надгробна плоча не сака да стојат датумите кога се родила и умрела, туку да пишува забавен текст.

„Сакам да стои: Тука Лепа Лукиќ лежи првпат сама“, рекла пејачката во гостувањето во емисијата „Магазин ИН“.

Таа додала дека одамна размислува за смртта, дека има напишано и тестамент и дека најголемиот дел од својот имот ќе му го остави на својот внук, но само под услов да ја чува нејзината мачка, која ја обожава.

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao my hero: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

4Anime 4anime reddit: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12