Лука Модриќ и го подари дресот на мексиканска фотографка по натпреварот со Белгија

По мечот со Белгија, капитенот Лука Модриќ и го подари својот дрес на мексиканската фотографка и инфлуенсерка Валерија Куела, која се пофали со подарокот на Инстаграм.

dobivaj vesti na viber

„Навистина не го очекував ова, мислев дека Лука ќе биде несреќен бидејќи за малку ќе беа елиминирани од Белгија, а ние не успеавме да се сретнеме на теренот. Не мислев дека ќе го добијам дресот, но кога ме виде на прес-конференцијата, го соблече дресот и ми го даде“, напишала таа.

Имено, Валерија работи на првенството како волонтер на ФИФА, а дел од нејзината работа на Светското првенство е да се грижи за фоторепортерите да не се појават на терен каде не им е дозволено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valeria Cuellar ✨ (@valcuellarss)

Иако лично не ја познава Модриќ, знае која е таа бидејќи често се фотографира на Сантијаго Бернабеу каде Лука игра за Реал Мадрид. Мексиканката наводно веќе некое време го молела Модриќ да и подари дрес на Реал Мадрид, а кога дознала дека ќе работи на натпреварот помеѓу Хрватска и Белгија, му испратила порака на Лука да му посака среќа и додала дека таа се надева дека ќе се сретнат на стадионот.

Многумина во конференциската сала беа збунети кога капитенот го соблече дресот и и го подарил на Валерија, а фотографката потоа го прашала шефот на ФИФА дали може да го земе дресот како што беше на шампионатите како волонтер, а не како навивачка на што и беше дадена дозвола.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Valeria Cuellar ✨ (@valcuellarss)

Scroll to Top