Марија Шерифовиќ ќе глуми во серија, пејачката ќе се игра себе си како победничка на Евровизија

By

Српската пејачка Марија Шерифовиќ откри дека наскоро ќе глуми во серија заедно со Андрија Милошевиќ и Анѓелка Прпиќ. Таа рече дека ќе се глуми себе си како единствената српска победничка на Евровизија.

dobivaj vesti na viber

Покрај нив, во серијата ќе играат и Бранка Пујиќ, Аница Добра, Тихомир Станиќ, Андрија Кузмановиќ.

Марија не е единствената пејачка која се пробала да глуми. Пред неа тоа беа нејзините колешки Милица Павловиќ и Александра Пријовиќ.

Пријовиќ се појави во четвртата сезона на „Убијците на татко ми“, додека Милица имаше главна улога во серијата „Пејачка“.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime streaming DARLING in the FRANXX

AnimeDao My Hero Academia Season 3

anime stream 6 LOVERS

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 10

Naruto: Shippuden Episode 493

tải go88