Марија Шерифовиќ со остра критика поради Евровизија: Море мрш!

Пејачката Марија Шерифовиќ „остро“ се огласи на Икс, а се претпоставува дека причината е Евровизија, пишуваат српските медиуми.

„Море мрш“, напиша Марија на својот профил.

Со оглед на тоа дека Марија редовно ја следи Евровизија, се претпоставува дека токму конкуренцијата ја изнервирала.

Во времето кога таа го напиша овој пост, настапуваше Естонија.

Медиумите потсетуваат дека Марија ја поддржа овогодинешната претставничка на Србија, Теја Дора.

„Напред девојче“ Вечерва испраќаме добра енергија и топли мисли до целата српска делегација во Шведска“, напиша Марија на својот Инстаграм профил.

По нејзиното поминување во финалето, таа не го криеше задоволството.

„Значи“, напишала кратко и јасно на својата инстаграм приказна покрај фотографијата на Теја Дора.

Scroll to Top