Марија Шерифовиќ требала да сними песна со Тоше

By

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ откри дека сакала да сними песна заедно со Тоше Проески. Откако Јелена Карлеуша искоментирала дека талентот на Тоше е неповторлив и дека е штета што не успеал да сними дует со најдобриот женски вокал во Србија, односно со Марија, популарната пејачка признала дека имале план, но дека тој никогаш не се реализирал.

dobivaj vesti na viber

„Немавме време на овој свет и во овој живот да снимиме дует, а почнавме да се договараме околу тоа. Тој е единствената личност со која сакав да снимам дует“, рекла Марија во шоуто.

Ова е првпат пејачката јавно да раскаже за плановите што ги имале со Тоше и за нивното пријателство.

Ќе ви се допадне

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

anime online Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

My Hero Academia Season 5 Episode 17

AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

My Hero Academia Season 4 Episode 24

AniWatch Horimiya (Dub) Episode 11