Марија Шерифовиќ влубена до уши – Нема да ви се верува во кого е затрескана пејачката

By

Марија Шерифовиќ си ја пронашла среќата во нова врска со атрактивна девојка од Лос Анџелес поради што често патува во САД.

dobivaj vesti na viber

Тие двете се запознале преку заеднички пријатели. Марија веднаш се вљубила во оваа убавица и тоа и го потенцирала. Исто така, поради неа често оди во ЛА. Дека не се работи само за кратка авантура, сведочи и близок пријател на пејачката.

-По турбулентниот љубовн период, Марија кончено најде мир. Една атрактивна Американка и го уркаде срцето. Заедно се веќе неколку месеци. Одлично функционираат и многу им е убаво заедно. Секако, како и досега, Марија нема намера да зборува за својот љубовен живот, ниту пак новата љубов да ја претставува во јавност, вели нејзин пријател.

Марија не сакаше да ги коментира овие наводи во српските медиуми. Инаку љубовниот живот на познатата српска пејачка секогаш бил интригантен. Марија година дена беше во врска со Елена Кариќ. По врската со снаат на најбогатото српско семејство, Шерифович дури два пати на Инстаграм крена прашина објавувајќи фотографии на кои се гледа женска рака. Марија распиша и конкурс за невеста, но подоцна објасни дека тоа било шега во која учествувала и нејзината пријателка Јелена Карлеуша.

Ќе ви се допадне