Миломир Мариќ: Во убиството на Јелена се вклучени повеќе лица

By
„Приказната за тоа како таа трчала па ја убил некој случаен минувач уште од почетокот изгледаше празна и целосно неуверлива“, вели Мариќ.

Пред три недели Миломир Мариќ изјави дека Зоран Марјановиќ ќе биде уапсен ако влезе во шоуто „Задруга“, а по апсењето на Марјановиќ, уредникот на телевизијата „Хепи“ рече дека не е видовит туку само логично размислувал.

Целата приказна од почеток изгледа многу мистериозно и некако логичен е заклучокот дека Зоран наскоро ќе биде уапсен.

Новото форензичко испитување укажува на тоа дека Јелена не е убиена на насипот. Приказната за тоа како таа трчала па некој случаен минувач ја убил уште од почетокот изгледаше празна и целосно неуверлива. Очигледно е дека е убиена некаде на друго место и донесена на насипот, и дека во сето тоа учествувале повеќе лица, а трагите се скриени на различни начини“, изјави Мариќ и додаде дека стигнал до нови сознанија во истрагата.

„Инспекторот кој го води случајот е сменет пред неколку месеци и од тој момент злосторството почна да се расплеткува. Некој, се чини, се обидел да ги сокрие трагите. Зошто го сторил тоа, никој не знае, само знам дека Зоран Марјановиќ не е некоја важна личност за инспекторот да го направи тоа поради него“, убеден е Мариќ.

 

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeFLV watch anime dub

GoGoAnime: Cockroach Girls anime episode 2 online free at https://gogoanime.be the daily life of the immortal king gogoanime

AnimeHeaven: Tick & Tack anime episode 1 - 04 online free at https://animeheaven.pro black clover anime heaven

In a Pig's Eye Episode Full

Rosalind: http://rosalind.info/users/animeflixnl/

Gogoanimebe blogspot: https://gogoanimebe.blogspot.com/