Милош Биковиќ со девојка си Ивана го чекаат првото дете

Српскиот актер Милош Биковиќ со девојка си Ивана Малиќ го чекаат првото дете, пренесе PulsOnline.rs. Двајцата се веќе неколку години во врска, а веста за бременоста, со месеци ја криеја од јавноста. Ивана е во поодмината бременост, но сè уште не сакаат да излезат во јавноста.

„Ивана се чувствува одлично за време на бременоста и се пресреќни што наскоро ќе станат родители“, открива извор близок до нив.

За потсетување, Милош Биковиќ за прв пат беше виден со Ивана во јавност на премиерата на филмот „Јужен ветер 2 – забрзување“ во 2021 година. Неодамна во медиумите се пишуваше и се шпекулираше дека годинава ќе се венчаат. Ивана е од Црна Гора и е адвокат.

 

Scroll to Top