Мима Караџиќ и 40 години помлада манекенка направија свадбена фотосесија

By

Српскиот актер Мима Караџиќ и четириесет години помладата манекенка Дејана Даубаиќ направија свадбена фотосесија за магазинот „Базар“. Иако во српските медиуми се пишуваше дека се венчале, подоцна објавија дека станува збор за моден едиторијал.

dobivaj vesti na viber

Мима на фотографиите е во елегантен костум, а неговата парнтерка во фотосесијата е облечена во кратка венчаница.

„Сето тоа е прекрасна игра, кога си во друштво на некоја природно убава, барем имаш впечаток дека и ти си поубав“, напишал актерот покрај слика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mima Karadzic (@karadzicmima)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BAZAR (@bazar_politika)

Ќе ви се допадне