Не ме прашувајте ништо, рече Северина откако се вакцинираше со Фајзер

By

Хрватската пејачка Северина Којиќ вчера објави фотографија на Инстаграм, на која позира додека ја прима првата доза од вакцината „Фајзер“ против коронавирус.

dobivaj vesti na viber

Северина позираше во здравствената установа каде што ја прими вакцината, а стиховите на песна од Мирослав Шкоро ги стави во описот на сликата.

„Вечерва, добри луѓе, не ме прашувајте ништо… Не ни коментирајте“, напишала пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Фотографијата брзо собра голем број реакции и коментари, а повеќето нејзини следбеници ѝ честитаа и ѝ посакаа среќа во понатамошната работа.

Ќе ви се допадне