Не знам да готвам и не се снаоѓам во кујна, но никогаш ништо не сум запалила, открива Јелена Розга

Јелена Розга во интервју зборува за нејзиното секојдневие и открива како се спраува со нарушеното здравје. Таа раскажува дека последниот месец станува многу рано, што не било типично за неа.

dobivaj vesti na viber

„Подготовките ги правам во Љубљана, се враќам во станот и легнувам околу 22 часот. Целосно го сменив биоритамот. Телото и умот ги одморам во тишина. Исклучувам се и гледам во една точка. Целосно се исклучувам“, изјавила пејачката за „Стори“.

„Мојата тироидна жлезда е во ред. Ќе се справи со сето ова актуелно лудило“, рекла пејачката.

Таа откри и како му била бебиситерка на малиот Блум и дека еден ден би сакала и самата да стане мајка.

„Нормално ги обожавам децата бидејќи се среќни и разиграни. Би сакала еден ден да станам мајка“, рекла таа.

Признала и дека не се снаоѓа добро во кујна.

„Не знам да готвам, не ми се допаѓа тоа и воопшто не сум за во кујна. Внука ми секогаш ме предупредува да се држам што подалеку од рерната. Но, никогаш ништо не сум запалила“, раскажала Розга.

Scroll to Top