Нови 30 дена притвор за Раста

By

Вишиот суд во Белград му го продолжи притворот на раперот Стефан Ѓуриќ – Раста за уште 30 дена. Тој беше уапсен на почетокот на октомври со дрога во центарот на Белград, по што полицијата го претресе и неговиот стан, каде што пронајдоа поголема количина наркотици. По ова Раста беше обвинет за поседување и продажба на дрогата.

Судот  му го продолжил на раперот притворот заради „постоење околности и основано сомневање кои укажуваат дека за кусо време би можел да го повтори кривичното дело“, пишуваат српските медиуми.

Раста на оваа одлука имаат право на жалба во рок од три дена. Против него се води истрага поради сомнеж дека извршил кривично дело недозволено производството и ставање во промет на опојни дроги, за што може да добие казна од 3 до 12 години затвор.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Mobile Suit Gundam SEED Remaster (Dub) kissanime Episode 48 spirited away kissanime

AnimeTV: Serial Experiments Lain OVA anime episode 1 online free at https://animetv.cc plunderer anime tv

Animepahe: Shin Seiki Den Mars anime episode 13 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Website https://twistmoe.net: Watch Your Lie in April (Dub) twistmoe Episode 22 watch anime

Buddypress: https://buddypress.org/members/gogoanimelol/profile/

Twitch: https://www.twitch.tv/animeflixnl/about