Откако ја откри вистината за болеста, Брена се сруши на сцена

Лепа Брена синоќа одржала голем концерт во Књажевац. Над илјадници луѓе дошле да ги слушнат своите омилени стихови.

Во еден момент кај публиката завладеала вистинска паника кога пејачката паднала. Ова не е првпат Брена да падне на настап, но фановите биле загрижени, бидејќи помислиле дека се удрила или дека сериозно се повредила.

Меѓутоа, таа како вистински професионалец веднаш станала, а кога почнала да објаснува што се случило, открила дека се е во ред, па дури и се пошегувала на своја сметка.

„Што се однесува до моите прочуени оадови, па и овој вечерва, најважно е после секој да станете. Паднав, бидејќи на бината има реквизити на кои се лизнав. Се надевам дека нема да имам модринки.“ – рекла Брена низ смеа.

Scroll to Top