Откако му ја најдоа марихуаната во гаќи, Раста се правдаше оти било залиха поради короната

By

 

Српскиот рапер Раста сè уште е во притвор и не се знае како ќе помине овој пат затоа што ова е  негово второ апсење. Првиот пат се извлекол со парична казна. Откако полицијата го следела неколку дена, во петокот беше уапсен со кесичка марихуана  што му била пронајдена во гаќите, а  по претрес  во неговиот дом нашле речиси еден килограм во машината за перење алишта.

Во полицијата Раста признал дека консумира марихуана и дека е поборник за нејзино користење, но дека не ја продавал на други, а големото количество го правдал со залиха поради короната.

Медиумите пренесоа дека за ова може да добие затворска казна и до 12 години.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak old animefreak: Watch Fairy Tail Episode 109 (https://animefreak.ws/m/O1o/ep-109)

4Anime persona 4 the animation: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) Episode Preview