Откриено што правел Младиќ кога го исфрлија од судница: “Жено, сине, не плачете”

By

Ратко Младиќ кој вчера во ХАГ беше осуден на доживотен затвор, а пред да се изрече пресудата беше истеран надвор од судницата поради недолично однесување, зад вратите каде му се судеше, бил со семејството и тој ги тешел нив, наместо тие него.

Синот на Ратко, Дарко Младиќ, вели дека зад вратите тој си го тешел семејството и ги уверувал дека ова е далеку од негов пораз.

– Секако дека беше лут, но се очекуваше ова. Велеше жено, сине не плачете, ова е прво полувреме и ништо не е готово. Пресудата е погрешна, викал Младиќ, раскажува неговиот син за српски Курир.

Тој вчера доби доживотен затвор.

Ќе ви се допадне

Watch Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Cam 10min (https://animeflix.nl/m/Zw4j/ep-1) at website https://animeflix.nl. See more animeflix ponyo

Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 4 at website https://animeplanet.cc bleach dubbed anime planet