Песната „Tu noc kad si se udavala“, крие голема тајна

By

Зад песната „Tu noc kad si se udavala“ која е хит повеќе од 20 години, се крие вистинска трагична судбина. Настаната e во 1993. година, a отпеана од легендарните „Прљаво казалиште“. Се базира на вистинска приказна.

dobivaj vesti na viber

Лидерот на бендот, Јасенко, имал девојка која му била се. Тој отишол во војска и разделбата била неизбежна. Секако, тој ја прашал дали ќе го чека, а таа рекла да. Тој и поверувал. Кога се вратил бендот имал закажана свирка на една венчавка. Не можел да поверува кога дознал дека тоа била нејзината!

Jасенко никогаш не сака да зборува за оваа песна.

Ќе ви се допадне

Tải Go88 cho máy tính PC Windows phiên bản mới nhất Go88 cho Android - Tải về APK https //go88. vin

game sunwin online sunwin đăng nhập kéo tài xỉu sunwin