По аферата дека е во љубов со Џејла, Марија Шерифовиќ проговори за нивниот однос

By

Марија Шерифовиќ искрено зборуваше за односот со поранешната натпреварувачка во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ. Марија вели има пријателски- работен однос и ги замоли медиумите да престанат да пишуваат за неа и за Рамовиќ.  Mедиумите претерале со пишувањата за нивниот однос и дека тоа се измислици на новинарите, Шерифовиќ рече : оставете ја девојката на мир.

dobivaj vesti na viber

Шерифовиќ ги коментираше и шпекулации дека има голема заработка од Јутјуб и дека повеќе не мора да пее за пари бидејќи доволно заработува од овој канал.

„Нема такви пари што би можеле да ме одвојат од музиката и пеењето. Што се однесува до моите депозити и воопшто заработката, во оваа дигитална ера речиси сите заработуваат„ рече таа.

Марија раскажа што прават членовите на жирито за време на снимањето на шоуто „Ѕвездте на Гранд“ кога ќе се изгаснат камерите и каков однос има со таа Цеца.

„Цеца седи до мене во студиото и на паузите скоро и да не комуницираме или да немаме спонтана комуникација. Двете се познаеме долго и навистина нема причина за двете да не комуницираме или да ја направиме нашата комуникација сензационална“, изјави пејачката.

Ќе ви се допадне