По сообраќајката во Албанија Сораја се крие од бившиот, ја прогонувал па не сака да каже во која болница се оперира

Сара Вучелиќ, позната како Сораја, по сообраќајната несреќа што ја доживеа во Албанија не сака да открие каде се наоѓа и во која болница се оперира затоа што ја прогонувал бившиот, пишува српски Курир.

По наводите дека се бори за живот, нејзина другарка откри дека таа е добро и дека ја чека уште една интервенција со локална анестезија, но е принудена да не открива многу детали затоа што бившиот веќе со месеци ја прогонувал.

Во прашање е бизнисмен кој е оженет. Држел клуб во странство и кај него гостуваат голем број пејачи и пејачки од земјата и регионот. На Сораја ѝ давал сè што ќе посакала. Ѝ организирал роденден во Истанбул, за кој наводно потрошил 120.000 евра.

Во октомври минатата година двајцата биле исфрлени од кафеана во Македонија, а летово папараците ги фотографирале го луксузен комплекс во Црна Гора.