По загубата на сопругот, сега и мајката на Николина Пишек е во тешка состојба

By

Николина Пишек на објави дека нејзината мајка завршила во болница и дека се соочува со уште едена тешка ситуација по загубата на сопругот Видоје Ристовиќ.

dobivaj vesti na viber

„И мајка ми можеше да плати со глава. Пред повеќе од три недели, таа беше донесена во собата за итни случаи во болница во состојба на целосна конфузија. Персоналот, сосема со право, се фокусираше на потенцијално терминална и акутна состојба – крварење во мозокот. Тоа е елиминирано. Пациентот е испратен дома. Но, состојбата на мајка ми се влошува. Едвај ме препознава мене и брат ми и тоа е отприлика.
Исхемичен мозочен удар, автоимун процес, промени поради епилептичен напад, осомничени се менингитис или енцефалитис – мајка ми добива логопед кој работи со неа во болница“ пишува Пишек

Да потсетиме, Николина по погребот на нејзиниот сопруг влезе во јавна расправија со свекорот Миша Гроф, кој дури ја обвини дека е одговорна за смртта на Видоје, но и дека сега ја интресеирал само парите на сопругот. Од бракот со Ристовиќ, таа ја има ќерката Уна Софија.

Ќе ви се допадне