Победничката од „Никогаш не е доцна“ Бојана Барјактаревиќ, по трет пат се бори со ракот: Како лав сум, одам на терапија па на свирка

Трикратната победничка во музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, Бојана Барјактаревиќ, која ги освои срцата на публиката со својот маестрален глас, по трет пат се бори со ракот. Во емисијата на Жика Јакшиќ, таа ја раскажа својата животна приказна и борба. Водителот и плачеше додека таа пееше.

„Ја поканив Бојана затоа што сакав да ја видам. Нема кога да се видиме затоа што многу работи и постојано е на пат. Бојана беше трикратен победник во една сезона во „Никогаш не е доцна“, рече Јаксиќ.

Бојана иако по трет пат се бори со рак на дојката, рече дека има сила и волја за живот и дека е пример за многумина.

„Се борам како лав. „Никогаш не е доцна“ ми донесе многу подобра кариера и многу повеќе работа, така што се трудам да постигнал сè, да одговарам на сите барања. Се обидувам и успевам во тоа“, рече Бојана со насмевка на лицето.

„Бев на хемотерапија, сега во моментов сум на зрачна терапија така што примам терапија и одам на свирка. Ништо не е тешко кога се сака. Сè може да се постигне“, рече Бојана.

За потсетување, Бојана неодамна во Гранд откри за нејзината здравствена состојба, но и за сето тоа што и дава сила за да продолжи понатаму.

 

Scroll to Top