Познати холивудски актери ќе се појават во втората сезона од серијата „Јужни ветар“

Поради продолжението на српскиот филм „Јужен ветер“, чие снимање започна, познатите холивудски актери Ерик Роберт и Вилијам Болдвин ќе поминат една недела во Србија.

dobivaj vesti na viber

Тие веќе пристигнаа во Белград за да ја снимаат втората сезона од серијата „Јужен ветер“. Проектот се вика „На граница“ и публиката во десет нови епизоди ќе ги следи авантурите на Петар Мараш во светот на бизнисот и криминалот.

Робертс и Болдвин ќе поминат една недела во Србија, а во продолжение на популарната франшиза на Милош Аврамовиќ ќе играат американски агенти.

„Добредојдовте господине Болдвин и господине Робертс“, напиша накратко Аврамовиќ покрај сликата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miloš Avramović (@awramovsky)

Scroll to Top