Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ пронајден мртов

Познатиот јутјубер Мирко Рашиќ (33) денеска е пронајден мртов во сала во Сурчин, а неговото тело го пронашол неговиот колега. Како што неофицијално е потврдено за „Блиц“, јутјуберот се самоубил. Наводно, немал долгови и немало индикации за самоубитво. 

Последната објава на Мирко Рашиќ пред само девет часа беше слика од познатиот цртан филм „Сите кучиња одат во рајот“.

 Мирко имаше свој канал на Јутјуб каде ги презентираше своите знаења за автомобилите, а по професија беше автомеханичар.

Scroll to Top