Пред 8 години ја замени Анабела во групата “Funky G” – Беше бомба и сон на секој маж

By
Кога Анабела во 2009 година, ја напушти групата, на нејзино место дојде атрактивната црнка, која публиката многу брзо ја прифати.

dobivaj vesti na viber

Прочуениот двоец кој ја составуваше една од најпопуларните денс групи во деведесетите години, беше Анабела и Гаги Џогани, но, по нивниот развод, на местото на Анабела во групата „Фанки Џ“, дојде нова пејачка.

Марина Узелац се појави во групата во 2009 година, и го завзема местото на Анабела, а публиката многу брзо ја прифати.

 

Беше со атрактивен изглед, па сите мажи брзо го преболеа заминувањето на Анабела, а најмногу остана запаметена по песната „Пали анџеле“, која преку ноќ стана голем хит.

По заминувањето од групата Марина продолжи со пеење, прво со Саша Ковачевиќ, а денеска воглавно настапува со Давор Јовановиќ.

Остварена е како мајка, бидејќи има тригодишен син.

Ќе ви се допадне

go88 eilat kích hoạt số điện thoại go88 go88 md5

sunwin ông già noel sunwin hop mã xác thực sunwin