Први фотографии од венчаницата на Александра Пријовиќ

By

Српските медиуми денеска ја следат во живо венчавката на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, па ги објавија и првите слики од венчаницата на невестата. За венчавката во црква Александра избра широк фустан со голи рамена и длабоко деколте. Таа носи и вел на главата. Филип, пак, е облечен во класичен црн костум со црна вратоврска.

Филип и Александра до црквата „Св. Василиј Острошки“ заминаа возејќи се во кочија, оти, според медиумите, црквата се наоѓа во близина на домот на Брена и Боба, каде што се организираше приемот на гостите пред почетокот на свадбата.

По црковната венчавка, на која ќе присуствуваат само најблиските роднини и пријатели, ќе се одржи голема веселба во еден од најпознатите ресторани во Белград. Според пишувањата на медиумите, невестата во текот на сваднбата ќе смени неколку фустани, за кои, велат, потрошила околу 30 илјади евра.

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://twistmoe.net: Watch Girls & Panzer: Shoukai Shimasu! twistmoe Episode 2 twist moe

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflv.uk: Watch Yasuke (Dub) animeflv Episode 6 watch anime

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/gogoanimelol

Flipsnack: https://www.flipsnack.com/gogoanimebe/