Рада збесна поради сестрата на Момир и ја откри вистината за нивниот однос

By
Емотивната врска меѓу Рада Манојловиќ и Момир Гајиќ заврши во октомври 2015 година, но некои работи кои се кријат за вистинските причини за истата, се уште немаат излезено на виделина.

Рада и Момир раскинаа во октомври 2015 година, по 2,5 години љубовна врска, за која сите мислеа дека е една од најубавите и најстабилни на јавната сцена.

Рада, видно повредена во јавноста изнесе некои детали, но како што зборуваат доброупатените во целата приказна, нема изјаве се.

А поигурувањето со судбината и играта на случајност, го забележаа и репортерите, откако на аеродромот Никола Тесла, Рада се сретна со сестрата на Момир, Тијана со која никогаш не била во добри односи. Таа во разговор со пријателите, неколку пати изјавила дека Сестрата на Момир, влијаела на нивната врска.

 

Како што се зборува во јавноста, и овој пат Тијана се посомневала дека Рада намерно ја донела новинарската екипа на аеродром, нешто што го потврдува и Манојловиќ во својата изјава.

„Ни крива ни должна, доживеав непријатност од сестрата на Момир. Гледам дека не ги прележала тие децки болести, но нема врска, тоа е нејзина работа. Не сакам лицемерие. Ми ја продаваше приказната за тоа дека таа и нејиното семејство не сакаат да бидат предмет на жолтиот печат, а дека поради мене, тоа станале. Еднаш постираше на својот Инстаграм наша слика од славата, која сите портали ја пренесоа, и повторно јас бев виновна што пишуваше за мене“, вели Рада.

„Никогаш не ме ценела и почитувала. Мислам дека не сум достојна, јас сум една обична фолк пејачка, и тоа од село. Јас бев винвовна што сум жива. Таа е клралица, нека е жива и здрава“, објаснува Манојловиќ.

Видете ја и снимката од аеродромот Никола Тесла:

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Interlude (Dub) anime episode 3 online free at https://animetv.cc anime tv all free

Watch KochinPa! Dainiki Episode 24

https://animeheaven.pro animeheaven attack on titan

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/139784.page

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/148020.page