Ривалките Цеца и Карлеуша се сложија: Гласајте за Тамара

By

Фолк-ѕвездите Светлана Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша, кои се познати како големи ривалки, на своите профили на социјалните мрежи се сложија дека Тамара треба да победи на Евросонг. Тие ги повикаа своите следбеници да гласаат за Македонија. „Тамара Тодевска браво“, напиша Цеца, а Карлеуша повика „Гласајте за Македонија“.

Ќе ви се допадне