Сакам да ме пречекаш кога ќе умрам

By

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ се прости од Небојша Глоговац, кој почина по тешка болест на 49-годишна возраст. Сергеј, кој со Небојша студирал во истиот клас на Факултетот за драмски уметности, објави на „Твитер“ заедничка фотографија со Глоговац.

dobivaj vesti na viber

Се огласи на „Твитер“, каде што ја објави потресната порака посветена за својот колега.

„Не знам што би рекол, што веќе ти не занеш. Единствено што би можел да кажам е дека кога ќе дојде и мојот час, би сакал да ме пречекаш таму“, напиша Трифуновиќ на социјалната мрежа.

 

Од Небојша се простија и другите колеги, меѓу кои и Наташа Нинковиќ.

Една од неговите најдобри пријателки од својот пријател се прости со пораката и со фотографијата, која малку е да се рече дека може да ви го раскине срцето на парчиња.

„Со ангелите, мил мој“, напиша Наташа.

Наташа и Небојша беа пријатели повеќе од две децении.

 

 

Ќе ви се допадне