„Само ги затворам очите и тука си“: Карлеуша со емоции на годишнината од смртта на мајка си

By

Поминаа две години од смртта на некогашната радиоводителка и мајка на Јелена Карлеуша, Дивна Карлеуша. Јелена сподели фотографија од својата мајка, а под неа напиша емотивна посвета за неа. „Само ги затворам очите и тука си, го слушам твојот глас и сè е во ред. Те сакам. Оној што ја познаваше Дивна знае дека таква жена не може да се опише со зборови, а ова фотографија ја ставам за луѓето да видат колку е убава, мојот борец, мојата љубов, мојот мир. Секој мој успех беше за неа, да биде горда и секој следен ќе биде за неа“, напиша Јелена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Ќе ви се допадне