Саша Ковачевиќ пред банкрот

By

Пејачот Саша Ковачевиќ е пред банрот. Тој во емисијата „Шок ток“, изјавил дека бил принуден да го затвори ресторанот во Нов Белград, поради пандемијата со коронавирусот.

dobivaj vesti na viber

Пејачот претрпел силен удар поради пандемијата и затоврањето на угостителките објекти и бил принуден да ги отпушти сите вработени.

Тој изјави дека жали за ваквата ситуација, затоа што голем дел од луѓето кои работеле за него, имале семејства кои зависеле од нив.

„Жалам за луѓето кои работеа за мене. Тие сега немаат никаков приход, извор на пари со кој би можеле да им помогнат на семејствата. На сите нас ни е многу тешко“, изјавил Ковачевиќ.

Пејачот вели дека ова претставува лекција за него, но дека ќе продолжи да се бори и во иднина.

„И во иднина ќе гледам со позитивни очи, без разлика на предизвиците. Најважно ми е здравјето. Да сме живи и здрави, а се друго ќе си дојде на свое место“. изјавил Ковачевиќ.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

watch anime online GoGoAnime Attack on Titan (Dub)

online anime GoGoAnime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

GoGoAnime My Hero Academia Season 2

anime to watch Black Clover (Dub)

tải go88