Се породи Анѓелка Прпиќ, ќерката се вика Чарна

Актерката Анѓелка Прпиќ се породи. Taa роди девојче, а породувањето поминаlo во најдобар ред, пренесува Блиц.

Ќерката на Прпиќ го добила името Чарна, по улогата во серијата „Жене са Дедиња“ која ја прослави. Актерката претходно во интервјуа зборуваше колку таа улога ѝ го променила животот, и дека времето го дели пред и после неа.

Ќрката Чарна е прво дете на парот Анѓелка Пепиќ и нејзиниот нов партнер Марко, додека од претходниот брак со Дарко Прпиќ има син.

Актерката и нејзиниот нов партнер беа главна вест во регионот пред неколку месеци поради тоа што Марко бил близок пријател со бившиот на Анѓелка, кој требало да им биде кум на свадбата. Марко наводно ја оставил својата девојка по единаесет години врска поради актерката.

 

 

Scroll to Top