Се породи српската пејачка – Таткото не бил таму

By

Српската пејачка Ана Николиќ се породила синоќа во беглрадската болница и на свет донела девојче. Гордите родителите одлучиле девојчето да се вика Тара.

dobivaj vesti na viber

Мајката и бебето се чувствуваат одлично, иако девојчето е родено неколку недели пред терминот.

Hello.рс пишува дека таткото, Раста, во моментов се наоѓа на црногорското приморје, но со првиот авион се враќа за Белград.

Ќе ви се допадне