Се скараа Аца Лукас и Јелена Карлеуша

By
  • Пејачката Јелена Карлеуша и фолк-пејачот Аца Лукас го прекинаа своето пријателство.

„Неколку месеци пред Лукас да одржи концерт во Сараево се договорил со Карлеуша таа да му биде главниот и единствен гостин и требало да ја отпеат дуетската песна што ја снимиле минатата година. Сето тоа било договорено до најситните детали, а Аца не криел деа таа ќе му биде гостинка и дека за тоа зборувал со колегите и пријателите“, вели близок извор до пејачите.

Конфликтот настанал кога Карлеуша го откажала своето гостување на концертот на Лукас во Сараево.

„Два дена пред настапот таа му рекла дека нема да може да му биде гостинка на концертот. Му објаснила дека има закажан настап и дека заборавила тоа даму го каже. Лукас толку се извадил од такт, што одлучил да ги прекине сите контакти и повеќе не сака да слушне за неа. Таа се обидела да се оправда дека заборавила, но тој не сакал да го прифати тоа. Неколку дена подоцна се сретнале на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ и избегнувале секаков контакт, а паднале и тешки зборови во текот на снимањето“, вели пријател што е упатен во случајот.

Наводно, заборавила да му каже дека има закажано настап.

Овие тврдења се проверени и кај Лукас, но тој не сакал да коментира, па кратко одговорил:

„Ај здраво, за тоа нема ништо да зборувам“, изјавил Аца, кој не сакал ни да ги потврди ни да ги демантира ваквите информации.

Карлеуша исто така не се огласила по прашањето на оваа ситуација, но интересно е што тие повеќе не се следат на социјалната мрежа „Инстаграм“. А по кавгата, и двајцата ги избришале заедничките фотографии од профилот.

 

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 2

4anime 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

4 anime biz JUJUTSU KAISEN

english dubbed anime 4Anime My Hero Academia Season 5

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone