Сека слави роденден

By

Српската фолк-пејачка Сека Алексиќ денес полни 37 години. Таа на својот инстаграм-профил објави фотографија покрај која напиша: „Пристигна 37. година“ и додаде дека слави роденден. На фотографијата доби многубројни честитки за роденденот и многу желби за здравје и среќа од своите следбеници.

Од колешките, пак, прва ѝ честита другарка ѝ, пејачката Слаѓа Алегро. Таа објави фотографија од скорешниот концерт на Сека и напиша: „Душо, среќен роденден. Те сака твојата ванила“.

Ќе ви се допадне