Секс-скандал ја тресе српската репрезентација, вмешан е идниот зет на Цеца

Секс скандал ја тресе српската репрезентација, во кој бил вмешан и идниот зет на Цеца, Немања Гудељ пренесоа српските медиуми. Наводно Гудељ имал афера со сопругата на неговиот соиграч Лука Јовиќ, Софија Милошовиќ. Покрај нив се спомена и врската меѓу Влаховиќ и сопругата на голманот Вања Милинковиќ Савиќ.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SOFIA MILO (@sofijamilo)

Многумина од навивачите коментираат дека наводно овие две афери биле причината за слабиот настап на Србија на Светското во Катар. Дел од нив и го прашаа тренерот Драган Стојковиќ Пикси, за малата минутажа на Влаховиќ. Напаѓачот на Јувентус како и Гудељ и Јовиќ на мечот против Камерун беа на клупата за резерви.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanja Milinkovic Savic (@vanja_32)

„Влаховиќ не беше 100 % подготвен. Како што видовте имавме две принудни замени на Вељковиќ и Павловиќ и тоа многу ни го наруши концептот да се обидеме да го вметнеме Јовиќ. Беше ризично, затоа што Камерун има опасни напаѓачи. Имавме многу шанси, но не бевме паметни и затоа не освоивме три бода“, рече Стојковиќ.

Scroll to Top