Северина емотивна за роденденот на Петар Грашо: да бидеш среќен како мало дете

Хрватскиот пејач Петар Грашо денес го прославува 46. роденден. Неговата колешка Северина со фотографии од заеднички моменти му честиташе роденден преку Инстаграм.

„Пријателите животот ни го прават уште поубав, а тешките времиња помалку тешки. Драг мој пријателе Петар Грашо, за твојот роденден ти ги поскаувам сите убавини, да бидеш среќен како мало дете, ништо да не те боли и животот понатаму да биде добар со тебе. Те сакам“, му посака Северина.

Северина и Петар Грашо го снимија дуетот „Унапред готово“ пред четири години и снимија спот во црно бела фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)