Северина се сели: луксузниот стан во Загреб ќе го замени со куќа во помал град

By

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ од Загреб се сели на помирно и помало место. Таа со години поседува пентхаус во Загреб, која сега ќе го замени со куќа во градот Самобор. 

dobivaj vesti na viber

Пејачката минатата година се разведе од сопругот Игор Коиќ, а сега наводно планира да се пресели во Самобор и да живее заедно со мајка си Ана и сестрата Миа Поповиќ.

Самобор е мал град во Хрватска, на 30-ина километри од Загреб, и има 37.000 жители.

Северина не планира да го продаде својот луксузен стан во Загреб, туку да го изнајми и да се пресели во помирна средина со своите мајка и сестра, како и синот Александар.

Ќе ви се допадне