Синан Сакиќ пуштен на домашно лекување – го посети и еден министер од владата

By
Српскиот пејач Синан Сакиќ, кој пред извесно време имаше големи проблеми со здравјето, конечно е пуштен на домашно лекување.

Оваа информација ја откри неговата сопруга Сабина Сакиќ, која на „Фејсбук“ наведе дека во нивниот дом на посета дошол и еден од министрите во владата на Србија, кој воедно му е и пријател на Сакиќ.

Станува збор за Расим Љаиќ.

„Драги пријатели, Сакиќ се чувствува добро во домашна атмосфера. Денеска нѐ израдуваа едени наши добри пријатели Расим и Касим, кои со нивната посета го развеселија Сакиќ“, напиша Сабина.

Ќе ви се допадне

Bloom Into You Episode 13 at website https://animeplanet.cc one piece anime planet

Death Note Episode 37 at website https://animeheaven.pro anime heaven org