Синот на Оливер Мандиќ притворен поради семејно насилство

By

Судот во Белград му одреди 30-дневен притвор на Даријан Мандиќ, синот на познатиот пејач Оливер Мандиќ.

Тој е обвинет за семејно насилство над неговата поранешна сопруга. Обвинителството приложило докази до судот, а на сослушувањето тој се бранел со молчење.

Претходно, Даријан ги прекршил мерките за забрана на комуникација и доближиување на сопругата.

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX hunter x hunter animeflix: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 1 (https://animeflix.nl/m/j4DD/ep-1)

AnimeDao my hero academia season 4 animedao: Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://animedao.nl/m/XWk9) Episode 2