Соња Вуксановиќ ја нападнала свршеницата на Жељко Сашиќ

By

Свршеницата на Жељко Сашиќ, Катарина Лазиќ, тврди дека поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ, физички ја нападнала во ноќта меѓу саботата и неделата.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случил пред еден ресторан во Нов Белград. Катарина им открила на медиумите дека Соња прво вербално ја навредувала, а потоа и физички ја нападнала.

„Без причина се залета кон мене и ме шутна. Јас излегов да ја пречекам мојата другарка, а таа стоеше на влезот. Се залета и ме шутна. Почна да ме навредува. Веднаш повикавме полиција и направија записник. Бев во ургентен центар. Тешко ми е да зборувам за тоа што се случи“, вели Катарина.

Според сведоците, Соња ѝ раскажала на полицијата за што се работи и очигледно е дека поранешната сопруга на Жељко Сашиќ сакала преку неа да стекне популарност.

Жељко Сашиќ е прв сопруг на Соња Вуксановиќ, кого го оставила поради Аца Лукас. Од бракот ја имаат ќерката Софија Сашиќ.

 

Ќе ви се допадне