Српската пејачка во тага – Смртта на пријателот и го скрши срцето

By

Српската пејачка Снежана Ѓуришиќ со емотивна порака се прости од пејачот и легенда на српската музика, Предраг Гојковиќ Цуне.

dobivaj vesti na viber

– Си отиде преубав глас, уметник, голем човек и мој пријател. За него немаше нешто што не познава во музиката, беше извонреден. Не напушти физички, но зад себе остави толку многу што има и за наредните генерации кои се надеваме ќе сакаат да научат. Ме учеше да пејам, имавме одмос полн разбирање, пријателство и љубов. Нека те чува Бог каде и да си, напиша Снежана за починатиот пријател.

Инаку, познатиот Цуне почина на 85. годишна возраст а веста ја потресе и естрадата и фановите.

Ќе ви се допадне

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Your Lie in April Episode 19

AnimeDao The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 24

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 3

animedao My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime to watch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

tải go88