Српската премиерка со својата девојка на отворањето на ФЕСТ

By

На синоќешното отворањето на ФЕСТ во Белград, на црвениот тепих зачекори и српската премиерка Ана Брнабиќ во друштво на својата партнерка Милица Ѓурѓиќ.

Лекарката Ѓурѓиќ носеше палто со живописни бои, а премиерката беше облечена со сако и пантолони.

На отворањето на фестивалот присуствуваше и српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ со својата сопруга

Ќе ви се допадне